Az Ingeborg Bachmann halála 50. évfordulója alkalmából összeállított tárlaton az osztrák költőnő életét, irodalmi műveit és a háborúhoz fűződő tapasztalatait, gondolatait és érzéseit követhetjük nyomon, valamint betekintést nyerhetünk az 1950-es és ’60-as évek történelmi légkörébe, amikor Bachmann meggyőződéses pacifistaként többször felemelte szavát a háború brutalitása és embertelensége ellen.
A tárlatot megnyitja:
Dr. Nagy Gyula, az SZTE Klebelsberg Könyvtár főigazgatója
Dr. habil. Bombitz Attila, az Osztrák Irodalom és Kultúra Tanszék vezetője
Dr. Renate Langer, a salzburgi Paris Lodron egyetem oktatója
A megnyitó utáni filmvetítést 16 órától dr. Renate Langer vendégelőadása vezeti fel, ahol az érdeklődők az Ingeborg Bachmann – Reise in die Wüste című játékfilmet nézhetik meg, mely a szerző életét a Max Frisch-hez fűződő különleges kapcsolatán keresztül mutatja be.
A program az SZTE Klebelsberg Könyvtár, az SZTE Osztrák Irodalom és Kultúra Tanszék és az Osztrák Kulturális Fórum Budapest közös rendezvénye.
A kiállítás megtekinthető május 16-ig a könyvtár nyitvatartási idejében.
A kiállítás anyaga és a kísérőprogramok német nyelvűek.
Az esemény a 20. Egyetemi Tavaszon kerül megrendezésre: https://u-szeged.hu/etavasz.
A program mindenki számára nyitott és ingyenes, szeretettel várjuk az érdeklődőket!
Információk:
E-mail: pr@ek.szte.hu
Youtube https://www.youtube.com/@SZ…
Facebook: https://www.facebook.com/kl…
Honlap: http://www.ek.szte.hu/