A Neumann János Számítógép-tudományi Társaság szervezésében olyan komplex, diákok és pedagógusok számára alkalmas IKT-eszközöket használó tanórákat, foglalkozásokat mutatunk be partnerszervezetek segítségével, amelyek lehetővé teszik a digitális kompetencia fejlesztését, megismertetik az IKT-eszközök sokrétű alkalmazási lehetőségeit tanórákon és a hétköznapi életben, valamint távlati célokat állítanak a felnövekvő generációnak az IT-szakma különböző területein. Célunk, hogy felhívjuk a figyelmet a munkaerőpiacon ma már minden állampolgárnak nélkülözhetetlen digitális írástudás fontosságára és az informatikus pálya szépségeire. A Digitális Témahéten résztvevő diákok megtekinthetik az IKT-eszközök történetét, azaz a „Jövő múltját” bemutató, átfogó informatikatörténeti tárlatunkat is!
Partnereink:
Szent-Györgyi Albert Agora
SZTE Informatikai Intézet
Programjaink leírása:
SZTE Informatikai Intézet
A ChatGPT, mint tanulótárs: Hogyan tanuljak és hogyan tanítsak a mesterséges intelligencia használatával?
A mesterséges intelligencia már nem a jövő, hanem a jelen része, és az oktatásban is forradalmi változásokat hozhat. A legújabb előretörést a nagy nyelvi modellek hozták, melyek a mesterséges intelligenciát kézzelfoghatóvá tették mindenki számára, például a ChatGPT által. Dr. Antal Gábor, egyetemi adjunktus előadása bemutatja, hogyan célszerű használni ezeket a modelleket az oktatásban, akár diákként, akár tanárként.
Belépés a digitális valóságokba
Dr. Tanács Attila egyetemi adjunktus előadásában ismertetésre kerülnek a különféle digitális valóságok, mint például a virtuális és kiterjesztett valóság működési elvei, eszközei, jelenlegi és jövőbeli várható felhasználási lehetőségei.
Neumann János Számítógéptudományi Társaság
Biztonságos és etikus közösségi média használat középiskolásoknak
Ziegler Tünde ICDL szakértő, az ICDL Közösségi média tankönyv társszerzője előadásában a biztonságos és etikus közösségi média használatához ad instukciókat, praktikákat. Ma már csaknem 15 közösségi média platformot használunk napi szinten, különböző csoportoknak vagyunk tagjai, sokféle információt kell befogadnunk, kezelnünk. Ehhez azonban nemcsak technikai tudásra van szükség, hanem DQ-ra, azaz digitális intelligenciára is, ami az IQ, az EQ mellett ma már nélkülözhetetlen a világban való eligazodáshoz, a digitális térben ránk leselkedő veszélyek elhárításához.
Digitális Témahét
Március 24. SZTE Informatikai Intézet – Dr. Tanács Attila
9.00-9.45
10.00-10.45
11.00-11.45
12.00-12.45 (betelt)
Március 25. NJSZT – Ziegler Tünde
9.00-9.45
10.00-10.45
11.00-11.45
12.00-12.45
Március 28. SZTE Informatikai Intézet – Dr. Antal Gábor
9.00-9.45
10.00-10.45
11.00-11.45
12.00-12.45
A különböző programokra és időpontokra előzetes regisztráció szükséges:
https://ajovomultja.hu/content/minden-ami-it-legkorszerubb-digitalis-temak-az-ikt-eszkozok-muzeumaban